Bina Maketi

0 Comments
bina maketi, maket

bina-maketi

Bina maketi, tasarlanan bir mimari yapının tanıtım amaçlı veya görsel sunum amaçlı olarak ölçülerine sadık kalınarak küçültülmüş halidir. Tasarlanan bina maketinde binanın gelecekteki halinin küçültülmüş şekli karşımıza çıkar. Buna bakılarak bina maketindeki sorunlar belirlenir. Böylelikle ilerde yapılacak olan binanın hata yapma oranı ve maddi kayıp oranı en aza indirilir. Önceleri elle yapılan ve büyük uğraşlar isteyen mimari çizimlerin maketleri günümüz teknolojisiyle daha kolay bir hal almıştır. Bina maketinin tasarımı bilgisayar destekli programlara dayanır. Çizimleri yapılmış olan bina maketi 3 boyutlu yazıcılar sayesinde el değmeden kolaylıkla üretilebilir. Böylelikle görsel sunumlarda ilkellik, hata oranlarında düşüş ve zamandan tasarruf kaçınılmaz olur.

Read more

Arazi maketi;

0 Comments
arazi, Arazi maketi, maket

3D head, 4/7/03, 12:25 PM, 8C, 2934x2152 (900+2579), 75%, bent 6 stops, 1/30 s, R82.8, G62.9, B82.4 © May's Photography 2003 781-878-5149

Arazi maketi; seçilen arazinin eğimi, coğrafi yapısı ve hava koşulları göz önüne alınarak tasarlanıp 3 boyutlu yazıcılarla maketinin elde edilmesi ile oluşur. Arazi maketi gerek arazinin satışı ile gerekse üzerine yapılacak olan projelerin gidiş hatıyla alakalı insanları bilgilendirmek amacıyla yapılır. Arazinin yapısını eğimini insanlara anlatmak oldukça zordur. Fakat 3 boyutlu yazıcılar bu noktada da insanları aydınlatmaya yetiyor. Elektronik ortamda tasarlanan arazinin 3 boyutlu yazıcılar sayesinde 3 boyutlu çıktısını alarak insanlara anlatırken yaşanılan iletişim kopukluğunu önleyebilirsiniz. Çünkü herkes bir anlatımdan ziyade görsel öğe ister. Görsel öğe anlatıma kolaylık katar. Yalnızca konuşarak anlatmak istediğiniz projenizi karşı tarafa iletmekte güçlük çekersiniz. Ama 3 boyutlu maketlerle bu zorluk ortadan kalkar. Sizde arazi maketi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Read more

Fuar Maketi

0 Comments
fuar, fuar maketi, maket

fuar_maketi

Fuar maketi; fuarlarda firmaların çeşitli projelerinin tanıtılması amaçlı olarak yapılır. Fuar maketleri satıcıya çıkartılan ürünlerin satışına büyük ölçüde katkı sağlar. Özellikle inşaat sektöründe bu oldukça sık kullanılır. Faliyete geçirilecek bir projenin mimari çizimler doğrultusunda 3 boyutlu yazıcılarla maketinin yapılması o projenin çok daha kolay anlaşılabilir olmasını sağlar. Fuarlarda tanıtım yapan birçok firma bu yöntemi kullanır.Fuar maketleri insanlar tarafından daha fazla rağbet görür ve bu da o firmaya bir avantaj sağlar. size fuar maketi yaptırmak istiyorsanız lütfen iletişime geçin.

Read more

Villa maketi

0 Comments
maket, villa, villa maketi

villa maketi

Villa maketi; tasarımı yapılmış bir mimari çizimin gerçeğiyle birebir aynı oranlarla küçültülmüş halidir. Villa maketi yapmanın size birçok faydaları olacaktır. Örneğin mimari çizimini yapmış olduğunuz bir villanın satışını yapmak için halka duyurmanız, anlatmanız gerekmektedir. Bu anlatım tamamen hayali canlandırmakla gerçekleşir. Siz düşündüklerinizi birebir karşı tarafa aktaramazsınız. Sizin düşüncenizde projeniz aynısı vardır fakat karşı tarafında aynı şeyleri düşünmesini sağlamak oldukça zordur. Bu da sizin projeniz olumsuz etkileyecek ve satış süresini yavaşlatacaktır. Villa projenizin bir maketi olmuş olsa böyle bir sorun yaşamak zorunda kalmazsınız. Nasıl mı? villanızın çizimini yaptınız ve bunu gerçeğe dönüştürmek istiyorsunuz. Villanızda kaç oda olacağı, bahçesi, havuzu, ağaçları, merdivenleri kısacası herşeyini maket olarak yaptırırsanız insanların akıllarında kalıcı izlenim bırakmış olursunuz. Villa maketi ile daha kolay satış imkanı bulursunuz. Villa maketi nasıl yaptırırım mı diyorsunuz? Bilgisayar ortamında tasarladığınız bir villa maketinizi 3 boyutlu yazıcılar sayesinde gerçeğe dönüştürebilirsiniz. Fibilo 3 boyutlu baskı merkezi olarak işinde uzman kadrosuyla size bu konuda yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken tek şey tasarımlarınız bizlere ulaştırmak ve 3 boyutlu villa maketinizi elinize almak olacaktır. Bu da size daha fazla satış imkanı sunacaktır.

Read more

Araba Maketi

0 Comments
araba, araba maketi

Maket_Araba

Araba maketi; piyasaya sürülecek olan yeni model bir arabanızın yapım aşamalarında ne gibi tasarım sorunları yaşayacağınızı ne gibi bir tasarıma sahip olacağını arabanızın maketini yaptırıp gözlemleyebilirsiniz. Eğer bir firmaya bağlı olarak çalışmıyorsanız kendi tasarımlarınızı taşıyan arabanızı 3 boyutlu programları kullanarak tasarlayıp 3 boyutlu yazıcı ile maketini elde edebilirsiniz. Elde ettiğiniz bu maketle isterseniz kendi araba kolleksiyonunuzu yapabilir ya da bunu firmalara gönderip hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz. 3 boyutlu yazıcılar sayesinde hayallerinize bir adım daha yaklaşmış olursunuz

Read more

Yat Maketi

0 Comments
yat, yat maketi

yat_maketi

Yat maketi, yatın satışını olumlu yönde etkiler. Yat satışı yapan firmaların henüz yapım aşamasında olan bu Yatın satışına önceden başlarlar. Tasarımı yapılmış, modellenmiş olan Yat, tasarımı üzerinden veya hayali ürün anlatıyormuşçasına satışa sunmak oldukça zor bir işlemdir. Tasarlanan ve henüz yapım aşamasında olan yatın maketini yaptırmak bu maketle insanlara görsel sunum hazırlamak oldukça kolay ve anlaşılır bir hal alacaktır. Yat maketi ile satış yapmak yat satışlarını oldukça olumlu etkileyecektir. Firmamız son teknoloji ürünü olan 3 boyutlu yazıcılarıyla dayanıklı ve hızlı, özel boyama cihazlarıyla uzun ömürlü ve gösterişli yat maketi yapımını oldukça başarılı bir şekilde yapmaktadır. Kişiye özel olan bu yatların maliyetlerinin yüksek oluşu satışını da oldukça fazla etkiler. Yat maketi, yapılacak olan yatların satışlarında artış sağlamak, müşterilere anlaşılabilirlik kazandırmak adına yapılması gereken kârlı bir başlangıçtır. Sizde yat maketi yaptırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçin.

Read more

Ankara Maket

0 Comments
ankara, ankara maket

3_boyutlu_maket_2

Ankara maket yapan yerlere destek oluyoruz. Ankara’da maket yapan firmalar arasında yer alıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin heryerine olduğu gibi Ankara’da maket yapan yerlere üretim desteği sağlıyoruz. Sizde maket yaptırmak istiyorsanız iletişim linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Read more

Giresun Maket

0 Comments
giresun, maket

3_boyutlu_maket_2

Giresun maket yapan yerlere destek oluyoruz. Giresun’da maket yapan firmalar arasında yer alıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin heryerine olduğu gibi Giresun’da maket yapan yerlere üretim desteği sağlıyoruz. Sizde maket yaptırmak istiyorsanız iletişim linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Read more

Kayseri Maket

0 Comments
kayseri, maket

3_boyutlu_maket_2

Kayseri maket yapan yerlere destek oluyoruz. Kayseri’da maket yapan firmalar arasında yer alıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin heryerine olduğu gibi Kayseri’da maket yapan yerlere üretim desteği sağlıyoruz. Sizde maket yaptırmak istiyorsanız iletişim linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Read more

Rize Maket

0 Comments
maket, rize, rize maketi

3_boyutlu_maket_2

Rize maket yapan yerlere destek oluyoruz. Rize’de maket yapan firmalar arasında yer alıyoruz. Ayrıca Türkiye’nin heryerine olduğu gibi Rize’de maket yapan yerlere üretim desteği sağlıyoruz. Sizde maket yaptırmak istiyorsanız iletişim linkinden bize ulaşabilirsiniz.

Read more