3D_yazici_maket_dongusu

3D Printer & Maket

Teknoloji, ince işçilik,sanat!

3D Printer & Maket

Son teknoloji ürünü olan 3 boyutlu yazıcılarımız ile en yüksek hassasiyetle, en büyük model baskısına, en çok renk seçeneği ve en iyi çözünürlüğe sahip,  yüksek kalitede ürünler elde ediyoruz. Mimari, otomotiv, tüketim malları, medikal, eğlence sektörleri başta olmak üzere birçok alanda maket hizmeti vermekteyiz. CNC tezgahlarımız ve uzman kadromuzla müşterilerimizin projelerini en gerçekçi haliyle sahip olmalarına olanak sağlıyoruz.
Projelerinizde sizlere iki şekilde yardımcı oluyoruz.

1. Sizin gönderdiğiniz hazır 3 boyutlu tasarımlarınızla; 3 boyutlu olarak tasarladığınız projelerinizi 3 boyutlu yazıcılara uyumlu şekilde tasarlayıp belli formatlar dahilinde bize göndermeniz yeterlidir.  Bizde 3 boyutlu tasarımlarınızda fiziksel hiçbir değişiklik yapmadan hazır hale getirerek 3 boyutlu yazıcıya gönderiyoruz. Cnc tezgahlarımız ve uzman kadromuzla gerekli atölye çalışmalarından sonra maketi tamamlıyoruz.

Dosyalarınızı göndermeden önce bu Link yardım alabilirsiniz.

2. Sizden alınan konsept bilgiler doğrultusunda; 3 boyutlu modellemede alanında uzman tasarımcılarımız ile projenizi hayata geçiriyoruz. Projelerinizin kesit görünüş, vaziyet planı gibi CAD çizimlerini ve binanın oturduğu arazi kotlarını göndermeniz yeterli olacaktır. Uygun malzemeler ve ideal ölçeklerle projenizin yapım aşamasına başlıyoruz. 3 boyutlu yazıcılarımızdan çıkan maketlerinize gerekli işlemleri uygulayıp son çalışmalarını yapıyoruz. Peyzaj düzenlemeleriyle birlikte projelerinizi tamamlıyoruz. 3 boyutlu yazıcılar çok daha kısa sürede , yüksek kalitede, sağlam maketler hazırlanmasına katkı sağlamaktadırlar.

Maket Yapım Aşamaları

Projenizin yapım aşamasına başlanmadan önce ilk olarak projenizin prototip modelini üretiyor ve onayınıza sunuyoruz. Projenizin prototip modeli onaylandıktan sonra maketinizin yapımına başlıyoruz. Maketin yapımına ilk olarak maketin oturtulacağı zeminin hazırlanmasıyla başlanır. Maketin ölçekleri doğrultusunda arazi zemini hazırlanır. Kullanılacak olan malzemeler belirlenir. Mimari proje doğrultusunda hangi ölçeklerde çizim yapılacaksa belirlenir ve bilgisayar ortamında tasarlanmaya başlanır. Hazırlanan 3 boyutlu projeniz bittikten sonra 3 boyutlu yazıcıya gönderilir. Farklı yapıya sahip parçaları da CNC tezgahlarında yapıp maketinize uygulanır. Uzman kadromuz ile maket parçalarını yerlerine yerleştirip boyama işlemine geçilir. Boyama işlemi ilk olarak temel renk ile başlanır ve bütünü boyanır. Boyanmaması gereken yerler maskeleme yöntemi ile kapatılır. Boyama işleminden sonra camları ve varsa korkulukları takılır. Böylelikle maketin dış cephesini ve tüm detayları yapılmış olur. Proje doğrultusunda arazi zemininin dokusu (çim, sert zemin, yaya yolu, karayolu vs.) oluşturulur. Zemin bu şekilde hazırlandıktan sonra bitmiş olan bina zemin üzerine monte edilir. Daha sonra aksesuar dediğimiz insan figürleri, arabalar, elektrik direkleri gibi malzemeler belirlenir ve uygulanır. Peyzaj düzenlemesine uygun malzemeler yerleştirilerek maket tamamlanmış olur.